Lubin 1945-2015

z szuflady-INFO-A4 net

Pobierz informację o projekcie (pdf)

Lubin 1945-2015 - zapraszamy do udzial projekcie!

plakat-A4-z szuflady net

Pobierz plakat do druku (pdf)

Projekt „Lubin 1945-2015 - Z domowej szuflady”

Projekt „Lubin 1945-2015 - Z domowej szuflady”

 

Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” oraz portal lubiniokolice.pl mają zaszczyt zaprosić Państwa do współpracy przy realizacji nowego projektu pn. „Z domowej szuflady – Lubin 1945–2015”. To przedsięwzięcie, którego głównymi elementami będzie wystawa oraz wydawnictwo - album. Stworzona zostanie również baza danych lokalnych materiałów archiwalnych, dostępna na portalu internetowym lubiniokolice.pl.

Rozpoczęty przez nas w ubiegłym roku projekt „Defil – fabryka wspomień” pokazał, że w Państwa „szufladach” znajduje się wiele pamiątek, które pozwalają na przybliżenie dziejów miasta i regionu. Nie ukrywamy, iż interesują nas fotografie, listy, pamiętniki, relacje, pocztówki, a także zaproszenia, dyplomy, odznaczenia, bilety, plakaty i afisze, a także archiwalne wydania gazet lokalnych. Takie materiały z pewnością znajdują się w Państwa prywatnych archiwach.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Lubina i okolic, a także do mieszkańców naszego miasta, którzy z niego wyemigrowali, a budowali Zagłębie Miedziowe w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych minionego stulecia, o udostępnienie takich pamiątek. Jeżeli ktoś z Państwa posiada interesujące materiały i chce zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców prosimy o ich dostarczenie do końca marca 2015 r. do siedziby Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” (ul. M. Pruzi 7 i 9). Materiały chcielibyśmy wypożyczyć na czas trwania ekspozycji.

Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Kontakt do osób przygotowujących projekt:

Agata Bończak
tel. 728 934 262
e-mail: agata.bonczak@gmail.com

Piotr Bieruta
tel. 509 718 047
e-mail: p.bieruta@gmail.com